Fundacja Aktywnej Rehabilitacji: region warmińsko-mazurski

Biuro Regionalne FAR regionu warmińsko-mazurskiego realizuje program „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III”. W ramach projektu organizowane są szkolenia zawodowe, praktyki, staże, oraz pomoc w znalezieniu pracy. Organizujemy również indywidualne spotkania z doradcą zawodowym w wyniku którego ustalany jest Indywidualny Plan Działania.

Biuro Regionalne FAR, z siedzibą w Iławie, w miesiącu marcu zorganizował szkolenia zawodowe z  zakresu:
  • kurs prawo jazdy,
  • kurs językowy (j. angielski),

także, w marcu dwoje uczestników projektu rozpoczęło staż, który będzie kontynuowany przez najbliższe trzy miesiące w:
  • Kancelarii Adwokackiej, na stanowisku pracownik biurowy,
  • Tauris Grupa, na stanowisku redaktor internetowy,
Ponadto, w kwietniu rozpocznie się staż trzymiesięczny w Kwiaciarni „Magdalenka”, na stanowisku sprzedawca.

Wszystkie wyżej wymienione staże rehabilitacyjne zostały poprzedzone praktyką zawodową w wymiarze 20 godzin każda.

Wszystkie formy wsparcia są dobierane indywidualnie do potrzeb każdego uczestnika projekta.

Zapraszamy do kontaktu
Biuro Regionalne FAR
ul. Jagiellończyka 16
14-200 Iława
tel. 89/ 642 12 30
biuro.waminsko-mazurskie@far.org.pl

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji - region lubuski

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do naszego biura regionalnego w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 5 p. 308 (budynek Starostwa Powiatowego). Osoby, które nie mają możliwości spotkać się z nami w biurze regionalnym odwiedzimy w  miejscu zamieszkania i udzielimy indywidualnego  wsparcia. Nasze działania są bezpłatne. Numer telefoniczny biura to (68) 324 12 08).

W marcu w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się dwa kursy komputerowe, dobrane indywidualnie do potrzeb każdego z naszych Beneficjentów. Podobne dwa kursy rozpoczęły  się również w miesiącu  kwietniu w Nowej Soli. Tematyką tych kursów były: „profesjonalna obróbka zdjęć” oraz „grafika komputerowa”.
W  województwie lubuskim, w miesiącu kwietniu po wcześniejszym uczestnictwie w kursie księgowości, udało się zorganizować staż zawodowy dla beneficjentki w firmie: A&TC Kancelaria Biegłych Rewidentów Zygmunt Ćwik, Jolanta Banaszczak. Kurs księgowości był swoistym przygotowaniem do podjęcia stażu przez naszą beneficjentkę. Staż rozpoczyna się w kwietniu i potrwa trzy kolejne miesiące. Celem odbycia kursu i stażu jest podjęcie w przyszłości pracy zawodowej, czyli aktywizacja zawodowa, będąca podstawowym celem naszego projektu.
Ponadto, Beneficjenci  i beneficjentki projektu „ Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III” w ramach podniesienia kwalifikacji zawodowych uczestniczą w kursach:

  • językowych
  • grafiki komputerowej
  • profesjonalnej obróbki zdjęć
  • podstawy obsługi  komputera

Bardzo chętnie korzystają również z kursów prawa jazdy , co pomaga im w aktywności społecznej
i zawodowej.


Fundacja Aktywnej Rehabilitacji - region łódzki: nasze osiągnięcia

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji region łódzki przez rok trwania projektu realizując działania w projekcje „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III”  zorganizowała 11 staży rehabilitacyjnych, 8 zajęć praktycznych, 8 szkoleń zawodowych / kursów,19 beneficjentów podjęło pracę.

Szkolenia i kursy organizowane były pod kątem umiejętności i predyspozycji zawodowych uczestników projektu.  Szkolenia odbyły się z zakresu obsługi programu PhotoShop, tworzenia stron www-HTML, CSS, JavaScript. W ramach projektu kilku beneficjentów odbyło kurs prawa jazdy, który umożliwił im lub umożliwi pracę poza miejscem zamieszkania. Staże były organizowane między innymi w Starostwie Powiatowym, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, w Zespole Placówek Specjalnych, w sklepach medycznych, w firmach handlowych, w Centrum Leczenia Otyłości, w hurtowni chemicznej. Organizując staż staramy się dobrać najbardziej odpowiednią ofertę pracy dla uczestników i uczestniczek projektu, tak aby zarówno oni, jak i pracodawcy byli usatysfakcjonowani współpracą i po zakończonym stażu mogli dalej ją kontynuować.

W miesiącu kwietniu planujemy kontynuację współpracy w zakresie stażu i zatrudnienia pomiędzy beneficjentem a pracodawcą jakim jest Centrum Leczenia Otyłości. W kwietniu odbędą się w nim praktyki i rozpocznie się staż.

Z pasją na rynek pracy!

Dzięki nawiązanej przez FAR współpracy z działającymi w regionie podkarpackim instytucjami zgłosił się do nas człowiek – na „pierwszy rzut oka” zwyczajny. Po spotkaniu rekrutacyjnym, spotkaniu z doradcą zawodowym oraz licznych rozmowach z pracownikiem biura regionalnego dostrzegliśmy w Nim pasję, którą warto rozwijać, warto wspierać oraz wykorzystać do sposobu na życie. Pan Piotr kocha robić zdjęcia, fascynuje się fotografią oraz wszystkim tym, co jest z nią związane. Jest nierozłączny ze swoim aparatem, lubi uwieczniać zarówno martwą jak i żywą naturę.


Jako partner projektu „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III” uznaliśmy, że należy wspierać takie osoby jak pan Piotr – zaangażowane bez końca w swoją pasje.


Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji: Cykliczne spotkania z beneficjentami

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji zaprasza beneficjentów projektu „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III”, a także osoby, które chciałyby do niego przystąpić, na cotygodniowe spotkania odbywające się w Centrach Integracja.
  • Centrum Integracja Gdynia, ul. Traugutta 2, Gdynia - „Poniedziałek z Integracją” w godzinach 10.00-11.30
  • Centrum Integracja Kraków, ul. Kapelanka 17/3, Kraków - „Poniedziałek z Integracją”  w godzinach 10.00-13.00
  • Centrum Integracja Zielona Góra, ul. Sowińskiego 2/1, Zielona Góra - „Poniedziałek z Integracją” w godzinach 10.00-12.00
  • Centrum Integracja Warszawa, ul. Dzielna 1, Warszawa - „Wtorek z Integracją” w godzinach 10.00-13.00
  • Centrum Integracja Katowice, ul. Lompy 14, Katowice, - „Piątek z Integracją” w godzinach 10.00-13.00

Podczas spotkań w Centrach, beneficjenci mają możliwość uzyskania porady socjalnej, spotkania się z doradcą zawodowym oraz psychologiem, skorzystania z pośrednictwa pracy i zapoznania się z ofertami pracodawców, a także wymiany doświadczeń z innymi osobami niepełnosprawnymi i nawiązania nowych kontaktów.

Uczestnictwo w spotkaniach nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

Serdecznie zapraszamy!

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji: kolejny staż w regionie zachodniopomorskim

W dniu 2 kwietnia 2013r. kolejny Beneficjent rozpoczął staż rehabilitacyjny, realizowany w firmie „Tapicerstwo samochodowe ZATLA” w Złocieńcu.

Pan Piotr realizował będzie zadania na stanowisku „pomocnik tapicera”. Podczas trzech miesięcy odbywania stażu zajmował się będzie m.in. demontażem starych elementów do tapicerowania, przygotowywaniem do dalszej obróbki elementów metalowych i drewnianych, czy też oklejaniem części potrzebnych do wykończenia tapicerek samochodowych. Efektem końcowym tego wsparcia będzie wstępne przygotowanie BO do pracy w zawodzie tapicerskim.

Przejdź do galerii

Realizacja stażu poprzedzona została odbyciem przez pana Piotra 20-godzinnych Indywidualnych Zajęć Praktycznych, w trakcie których zapoznał się on ze stanowiskiem i odpowiadającym mu zakresem obowiązków, a także ze strukturą funkcjonowania zakładu pracy, oraz rozpoczął wykonywanie pierwszych przydzielonych mu zadań.

Warsztat Aktywizacji Zawodowej w Wiśle - Fundacja Aktywnej Rehabilitacji

W dniach 18-26.05.2013 organizowany będzie Warsztat Aktywizacji  Zawodowej  w Wiśle w zaprzyjaźnionym z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji ośrodku sportowym PZSN „START”.

W ramach projektu „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III” region śląski wraz z regionem opolskim połączą swoje siły i skierują działania do 10 beneficjentów po urazie rdzenia kręgowego. Podczas warsztatu podjęte zostaną działania dotyczące aktywizacji zawodowej oraz powrotu beneficjentów na rynek pracy. Uczestnicy poznają zasady funkcjonowania oraz poruszania się po rynku pracy. Nauczą się planować i określać cele zawodowe, tworzyć dokumenty aplikacyjne oraz przygotowywać do rozmowy kwalifikacyjnej. 

W trakcie pobytu uczestnicy będą mieli okazję spróbować swych sił podczas urozmaiconych treningów sportowych takich jak: trening ogólno usprawniający, techniki poruszania się na wózku, pływanie czy gry i dyscypliny sportowe.

Mamy nadzieje, że każdy z beneficjentów wyjedzie z warsztatu z poszerzoną wiedzą i z chęcią do podejmowania działań związaną z aktywnym poszukiwaniem pracy.

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich - Szkolenie Podnoszące Kwalifikacje

W dniach od 4 do 15 marca odbyło się Szkolenie Podnoszące Kwalifikacje w Maltańskim Ośrodku Pomocy w Olsztynie. Szkolenie składało się z dwóch części. Pierwszą część stanowiły warsztaty dotyczące zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Podczas warsztatów poruszane były zagadnienia takie jak: kroki przy zakładaniu firmy, funkcja finansów w firmie, działy w firmie, przyczyny upadku firm, cele krótkookresowe i długoterminowe w firmie, podstawowe sprawozdania finansowe.

Przejdź do galerii Szkolenie

Caritas Polska: Spotkanie rekrutacyjno – informujące w Suwałkach

W dniu 20 marca 2013 r. w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Suwałkach odbyło się spotkanie rekrutacyjno-informacyjne projektu „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III”. W spotkaniu wzięło udział 12 osób, w tym 4 przedstawicieli instytucji wspierających osoby niepełnosprawne, takich jak: Powiatowy Urząd Pracy w Suwałkach, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach, Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju oraz Fundacja Prometeusz.

Warsztaty dla opiekunów osób niepełnosprawnych w Elblągu - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich

W poniedziałek 25 marca 2013 r. w ramach projektu odbyły się warsztaty dla rodziców i opiekunów osób, które mają problemy z poruszaniem się. Podczas spotkania można było m.in. otrzymać porady od fizjoterapeuty w zakresie sprzętów ułatwiających funkcjonowanie osób z dysfunkcją narządu ruchu.