Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Caritas: spotkanie Motywująco-Aktywizujące organizowanego przez Biuro Projektu Caritas Polska w Kolbuszowej
W lutym 2013 roku zostało zorganizowane, przez Biuro projektu Caritas Polska w Kolbuszowej, spotkanie motywująco-aktywizujące dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Spotkanie odbywało zrealizowane było pod szyldem „Ja i moja niepełnosprawność – jak sobie z nią radzić?”
Warsztaty w Maltańskim Ośrodku Pomocy w Olsztynie
Pomoc Maltańska: wsparcie w Częstochowie
Warsztaty Aktywizacji Zawodowej w Częstochowie
Maltański Ośrodek Pomocy w Katowicach Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich organizuje w ramach projektu Warsztaty Aktywizacji Zawodowej w Częstochowie w związku z dużą liczbą beneficjentów z tamtego terenu chętnych do wzięcia udziału w tej formie wsparcia. Warsztaty planowane są na marzec lub kwiecień bieżącego roku. W programie warsztatów: Zajęcia z doradcą zawodowym, Zajęcia z psychologiem, Zajęcia z konsultantem niezależnego życia, Zajęcia z prawnikiem.
Osoby chętne do zapisania się do projektu w związku z możliwością wzięcia udziału w warsztatach serdecznie zapraszamy do kontaktu: Maltański Ośrodek Pomocy w Katowicach, ul. Powstańców 21, 40-039 Katowice, tel.: 32/785 86 68, e-mail: osrodek.katowice@pomocmaltanska.pl.
Szkolenie Podnoszące Kwalifikacje w Częstochowie
Maltański Ośrodek Pomocy w Katowicach Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w ramach projektu organizuje Szkolenie Podnoszące Kwalifikacje w Częstochowie w związku z dużą liczbą beneficjentów z tamtego terenu chętnych do wzięcia udziału w tego typu formie wsparcia. Szkolenie planowane jest w marcu bieżącego roku. Proponujemy dwa moduły: podstawy obsługi komputera oraz profesjonalny wizerunek.
Osoby chętne do zapisania się do projektu w związku z możliwością wzięcia udziału w szkoleniu serdecznie zapraszamy do kontaktu: Ośrodek Pomocy Maltańskiej w Katowicach, ul. Powstańców 21, 40-039 Katowice tel.: 32/785 86 68, e-mail: ośrodek.katowice@pomocmaltanska.pl.
Pomoc Maltańska - staże realizowane w ramach projektu
Staże w Maltańskim Ośrodku Pomocy w Radomiu.
Od początku 2013 roku Maltański Ośrodek Pomocy w Radomiu Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich przygotowuje nowe staże dla beneficjentów projektu „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III”.W styczniu rozpoczęła staż Pani Joanna Czapla, która w Radiu Plus Radom pomaga w prowadzeniu strony internetowej. Aktualizacja strony i kontakt z internautami to główne zadania Pani Joanny, ale Jej praca to także budowanie grup lojalnościowych rozgłośni czy odpowiadanie na zapytania słuchaczy. Pani Joanna jest bardzo zadowolona z wykonywanej pracy ponieważ umożliwia jej to kontakt z ludźmi i realizację swoich marzeń związanych z rozgłośnią radiową.
W miesiącu luty ruszyły już kolejne trzy staże a relację z ich przebiegu będziemy przekazywać na bieżąco.
Szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe w Maltańskim Ośrodku Pomocy w Radomiu.
W Maltańskim Ośrodku Pomocy w Radomiu Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w dniach 11-22.02.2013 trwają szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe. Szkolenia obejmują zagadnienia związane z podstawą obsługi komputera oraz podstawowych aplikacji w tym edytora tekstu. Uczestnicy zapoznają się również z obsługą Internetu oraz podstawowymi programami do obróbki grafiki oraz zasadą działania komunikatorów internetowych. Szkolenia obejmują 50 godzin lekcyjnych i zakończą się wewnętrznym sprawdzeniem wiadomości zdobytych przez uczestników podczas zajęć. Małe kilkuosobowe grupy zapewniają indywidualne podejście do każdego z uczestników i znacznie zwiększają komfort zdobywania wiedzy.Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Maltańskiego Ośrodka Pomocy w Radomiu do zapisów na następne takie szkolenia, które przewidziane są w marcu 2013, tel.: 48 363 22 82, e-mail: osrodek.radom@pomocmaltanska.pl.
Pomoc Maltańska: spotkanie dla Beneficjentek w Elblągu
18 lutego odbyło się spotkanie beneficjentek i opiekunów projektu Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich.
Spotkanie, które przebiegało w bardzo miłej atmosferze rozpoczęło się od omówienia przez dr Martę Kowalczyk z regionu Elbląg celów i założeń projektu „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III”. Po ożywionej dyskusji i rozmowach indywidualnych przyszedł czas na wypełnianie dokumentów.
Uwaga uczestnicy projektu: nowe działania realizowane przez Pomoc Maltańską!
Marzec:
W przyszłym miesiącu odbędzie się szkolenie komputerowe w Maltańskim Ośrodku Pomocy Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich, przy ul. Słowackiego 42/1 w Poznaniu. Kontakt: tel.: 61 841 14 25, e-mail: osrodek.poznan@pomocmaltanska.pl.
Odbiorcami projektu mogą być niepracujące osoby niepełnosprawne ruchowo w stopniu znacznym i umiarkowanym.
Kwiecień:
W kwietniu 2013 odbędzie się szkolenie „„Grafika komputerowa z wykorzystaniem programów pakietu COREL” w Maltańskim Ośrodku Pomocy Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich, przy ul. Słowackiego 42/1 w Poznaniu. Kontakt: tel.: 61 841 14 25, osrodek.poznan@pomocmaltanska.pl.
Odbiorcami projektu mogą być niepracujące osoby niepełnosprawne ruchowo w stopniu znacznym i umiarkowanym.
W przyszłym miesiącu odbędzie się szkolenie komputerowe w Maltańskim Ośrodku Pomocy Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich, przy ul. Słowackiego 42/1 w Poznaniu. Kontakt: tel.: 61 841 14 25, e-mail: osrodek.poznan@pomocmaltanska.pl.
Odbiorcami projektu mogą być niepracujące osoby niepełnosprawne ruchowo w stopniu znacznym i umiarkowanym.
Kwiecień:
W kwietniu 2013 odbędzie się szkolenie „„Grafika komputerowa z wykorzystaniem programów pakietu COREL” w Maltańskim Ośrodku Pomocy Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich, przy ul. Słowackiego 42/1 w Poznaniu. Kontakt: tel.: 61 841 14 25, osrodek.poznan@pomocmaltanska.pl.
Odbiorcami projektu mogą być niepracujące osoby niepełnosprawne ruchowo w stopniu znacznym i umiarkowanym.
Spotkanie motywująco-aktywizujące: „KUFERek POMYSŁÓW”
4 lutego 2013 r. w Biurze Projektu Caritas Polska w Nysie odbyło się spotkanie motywująco- aktywizujące dla Beneficjentów projektu „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Spotkanie rozpoczęli beneficjenci – Amadeusz Narolski oraz Adam Pieszczuk, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach zawodowych związanych z odbywaniem stażu, prowadzeniem fundacji, pełnieniem funkcji radnego miasta Opole itp. Mówili o zaletach korzystania z tych form aktywizacji, zarówno zawodowych jak i społecznych, zachęcali do zwiększenia aktywności. Uczestnicy podkreślili, że najważniejsze jest to, by iść do przodu, rozwijać się, zmieniać rzeczywistość, tak by żyło się lepiej sobie i innym.
Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III
Projekt "Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III" jest realizowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w partnerstwie z czterema organizacjami:
- Fundacją Polskich Kawalerów Maltańskich POMOC MALTAŃSKA w Warszawie;
- Fundacją Aktywnej Rehabilitacji "FAR";
- Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji;
- Caritas Polska.
Projekt ma charakter systemowy, co oznacza, że został zaplanowany specjalnie dla PFRON.
Okres realizacji:
Projekt zaplanowany został na okres od 1 marca 2012 roku do 28 lutego 2014 roku. Jest on realizowany w całej Polsce, dzięki regionalnym placówkom, Partnerów projektu.
Cel projektu:
celem głównym projektu jest wzrost aktywności społeczno – zawodowej 3010 osób niepełnosprawnych ruchowo (1004 K, 2006 M) z terenu całej Polski w okresie 01.03.2012r. – 28.02.2014r., poprzez objęcie tej grupy, 1050 (735 K, 315 M) osób z ich otoczenia oraz 105 (79 K, 26 M) osób z kadry Partnerów kompleksowym wsparciem.
Grupy docelowe i cele szczegółowe:
Projekt, skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn, zakłada wsparcie następującej liczby osób:
- 1004 kobiet oraz 2006 mężczyzn z niepełnosprawnością ruchową (ogółem: 3010 osób)
- 735 kobiet oraz 315 mężczyzn z otoczenia osób niepełnosprawnych (ogółem: 1050 osób)
- 79 kobiet i 39 mężczyzn stanowiących kadrę Partnerów projektu (ogółem: 105 osób)
Dla każdej z tych grup przewidziano cele szczegółowe (kolejno):
- Zwiększenie i rozwój umiejętności poprzez zapewnienie kompleksowego i indywidualnie dobranego wsparcia w celu przygotowania tych osób do wejścia lub powrotu na rynek pracy bądź podjecie lub kontynuowanie nauki.
- Zmiana postaw społecznych u osób z otoczenia osób niepełnosprawnych ruchowo w obszarze ich aktywności społeczno zawodowej.
- Wzrost wiedzy i umiejętności u przedstawicieli kadry projektu po stronie Partnerów z zakresu wprowadzania osób niepełnosprawnych ruchowo na rynek pracy.