Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich. Spotkanie aktywizacji zawodowej w Elblągu.



21 maja w Bibliotece Elbląskiej przy ul. Św. Ducha odbyło się spotkanie na temat aktywizacji zawodowej i zatrudnienia mieszkańców Elbląga, którzy posiadają orzeczenie o umiarkowanym i znacznym stopniu niepełnosprawności narządu ruchu.

Do Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida przybyły niepracujące osoby niepełnosprawne ruchowo, które spotkały się z przedstawicielami Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie, aby w ramach projektu „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III”, skorzystać z różnych form pomocy.

Jedni byli zainteresowani pomocą prawnika, inni – potrzebowali rozmowy z doradcą zawodowym i psychologiem. Kilka osób otrzymało pomoc rehabilitanta. „Po wielu tygodniach wreszcie przestało mnie boleć – mówi pani Basia – pan fizjoterapeuta ustawił mi kręgosłup, dostałam zestaw indywidualnie dobranych ćwiczeń, jestem bardzo zadowolona”.
Pani Ela skorzystała z pomocy prawnika. – „Cieszę się, że przyszłam. Mam teraz wiele zadań do zrobienia – mówi – muszę też ćwiczyć, dostałam ćwiczenia na usprawnienie ręki z niedowładem, będę bardziej samodzielna, dodaje”.

Trzy osoby są obecnie na stażach w różnych elbląskich firmach. Kolejne, zdecydowały się podjąć naukę na różnych kursach, które pomogą się im przekwalifikować. „Chcę być taksówkarzem” – mówi pan Robert. „Ja chciałbym odbyć kurs na masażystę” – dodaje pan Jan.

Spotkanie było bardzo owocne. Przybyło na nie przeszło dwadzieścia osób, które chcą coś zmienić w swoim życiu. Umożliwi im to udział w projekcie, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Tekst: M. Kowalczyk



Jednocześnie zapraszamy do przeczytania sprawozdania ze spotkania, które zostało umieszczone umieszczonego na portalu portel.pl

Artykuł dostępny pod adresem: http://www.portel.pl/artykul.php3?i=65475

Miłej lektury!

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich

Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem, jakiego udzieliła elbląskiemu portalowi internetowemu portel.pl jedna z Beneficjentek projektu. Dotyczy on przede wszystkim wsparcia jakie bohaterka artykułu uzyskała w ramach projektu "Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III" dzięki Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich.

Artykuł dostępny pod adresem: http://www.portel.pl/artykul.php3?i=65360

Miłej lektury!

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich. Szkolenie podnoszące kwalifikacje w Maltańskim Ośrodku Pomocy w Poznaniu.

W piątek 10.05.2013 r. zakończyło się szkolenie podnoszące kwalifikacje w Maltańskim Ośrodku Pomocy w Poznaniu. Szkolenie było prowadzone na przełomie kwietnia i maja. Tym razem grupa była bardzo kameralna. Trzy panie pod okiem specjalisty zdobywały wiedzę i szlifowały umiejętności z zakresu grafiki komputerowej.
Mamy nadzieję, że dzięki szkoleniu nasze beneficjentki będą bardziej pewne siebie i łatwiej znajdą pracę.
 

przejdź do galeriiprzejdź do galerii
przejdź do alerii
Przejdź do galerii






Tekst: Honorata Ciesielska
Foto: Maciej Mankiewicz

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich. Spotkanie aktywizacji społeczno-zawodowej w Maltańskim Ośrodku Pomocy w Poznaniu.

W piątek 10.05.2013 r. w Maltańskim Ośrodku Pomocy w Poznaniu odbyło się spotkanie aktywizacji społeczno-zawodowej. Do ośrodka zostały zaproszone osoby, które ukończyły staż w ramach projektu „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III”. Celem spotkania była wymiana doświadczeń ze stażu oraz podsumowanie czasu spędzonego u pracodawcy, pod kątem zdobytych umiejętności, satysfakcji z wykonywanych obowiązków, motywacji do podjęcia pracy na podobnym stanowisku. W dalszej części zaprezentowano możliwości uzyskania dalszego wsparcia w projekcie oraz rozdano uczestnikom zaświadczenia o ukończeniu stażu oraz opinie ich przełożonych. Po części formalnej beneficjenci mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z doradcami zawodowymi. Bardzo pozytywny jest fakt, że część z osób uczestniczących w naszym spotkaniu otrzymała już oferty pracy. Mamy nadzieję, że dzięki zdobytemu doświadczeniu nasi podopieczni rozpoczną kolejny etap w swojej drodze zawodowej.


przejdź do galeriiprzejdź do galeriiprzejdź do galerii



Tekst: Honorata Ciesielska
Foto: Marta Sporakowska

Caritas Polska - Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne szansą na udział w projekcie „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III”

Dnia 25 kwietnia 2013 r. w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, przy ulicy Ujejskiego 12 odbyło się spotkanie rekrutacyjno-informacyjne w ramach projektu pn. „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III”.  
W spotkaniu wzięły udział osoby z niepełnosprawnością ruchową, ich opiekunowie, przedstawiciele instytucji oraz stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Spotkanie otworzyła koordynatorka ds. form wsparcia, która przywitała wszystkich gości oraz przybliżyła zainteresowanym informacje o projekcie, omawiając cele, zadania oraz promocję. Następnie głos zabrała p. Marta Bobkiewicz - psycholog projektu, która precyzując zasady rekrutacji, skupiła się na rozwoju osobowym oraz aktywności społecznej osób niepełnosprawnych w kontekście realizacji projektu. Człowiek, aby mógł się rozwijać, powinien postrzegać siebie jako źródło swojego postępowania, stawiać cele własne jako przedmiot swoich intencji, a świat wokół jako szansę swoich możliwości. Pani psycholog poddała refleksji nasze życie pod kątem osobistych sukcesów i porażek zachęcając wszystkich do stawiania celów i do ich realizacji.

przejdź do galerii

Konkurs „Być aktywnym” - rozstrzygnięty

8 maja br. w siedzibie Caritas Polska rozstrzygnięto konkurs „Być aktywnym” skierowany do beneficjentów projektu "Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III". Konkurs został ogłoszony przez Caritas Polska i w całości sfinansowany ze środków statutowych Caritas Polska.

Konkurs wygrała praca pt. „Być aktywnym” pana Praca Piotra Myszyńskiego z Białej w województwie opolskim. Serdecznie gratulujemy. Laureat otrzyma nagrodę rzeczową.

Decyzją przewodniczącego Komisji wyróżnienie otrzymuje praca Krystyny Czarnoty z Łodzi oraz Kamila Chałat z Nysy  za oryginalne przedstawienie tematu.

Komisja obradowała w składzie:

Przewodniczący Komisji: ks. dr Marcin Brzeziński – zastępca dyrektora Caritas Polska
Ewa Jawasreh – koordynator projektu
Kinga Komorowska – asystent koordynatora projektu
Caritas Polska składa podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu za przesłanie prac.